Döviz Kurları


Esenyurt Belediyesi’nin Açığını İş Adamı Erkan Koçali Kapattı.
Esenyurt Belediyesi’nin Açığını İş Adamı Erkan Koçali Kapattı.
27 Eylül 2019 15:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Esenyurt Belediyesi’nin Açığını İş Adamı Kapattı.

Esenyurt Belediyesi elediyesi yaptıramadığı Arpaçay taziye evini İşadamı, KARPAD derneği başkanı Erkan Koçali aldı, Arpaçay belediyesine hibe etti.

Yapımını bir önceki dönem Ak Partili İstanbul Esenyurt Belediyesi’nin üstlendiği, Kars’ın Arpaçay İlçesi taziye evi bir yıldır inşaat bitmiş, yapımını üstlenen müteahhit parasını alamadığı gerekçesi ile taziye evini sahibinden com adlı sitede satılığa çıkarmıştı.

İki yıl önce temel atma töreninde Kars Ak parti Milletvekillerinde bulunduğu, Arpaçay Belediyesi ve yapımını üstlenen müteahhit arasında büyük bir çelişkiye neden olan taziye evi, son olarak Arpaçay Belediyesi tarafından “kaçak inşaat” diye mühürlenmişti.

Daha önce Arpaçay ilçe merkezinde kız öğrenci yurdu, İlçe meydanında 15 Temmuz anıtı yaptıran ve yine ilçe merkezindeki Atatürk büssününün tamirini de yaptıran hayırsever İş Adamı Erkan Koçali, inşaatının yüzde doksanı bitmiş Arpaçay taziye evinin tapusunu aldı, Arpaçay Belediyesine hibe etti.

Erkan Koçali sosyal medya aracılığıyla yapmış olduğu paylaşımda, “Arpaçaydaki çok amaçlı salonun
Yalnızca kaba inşaatının Yapımı yaklaşık iki yıl süren ve bazı sorunlar nedeniyle tapusuda alacaklılar tarafından el konulan Arpaçay taziye evinin tapusunu alarak arpaçay belediyesi adına Arpaçay halkına hibe ettik. İnce inşaatının %95 ini bitirdik önümüzdeki ayın 11’inde açılışı yapılarak Arpaçay halkımızın hizmetine sunacağız.
Ne yazıkki bu hayır işinden rahatsız olanlar var.
Arpaçay’daki üç beş Ak partili çok rahatsız olmuşlar.
Keşke satılık taziye evi tabelası asıldığında ve tapusu el değiştirdiğinde rahatsız olsaydınız. Bir sürü insanda mağdur olmasaydı,
partizanlıkla, kinle, korkuyla, ötekileştirmeyle, engellemeyle idarecilik olmaz.
Bu memleket sahipsiz değil kendinize gelin” diye yazdı.
Saut İncedere Karataymedya erkan-kocaliArpaçay Kars


Yorumlarİlgili Haberler