Döviz Kurları


21 Nisan 2019 – Pazar 22:49 Gökhan KARAKOYUN GÖLE- FED Başkanlık Adaylığını Açıkladı İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığı için Kuyutuca Derneğinin eski Başkan Gökhan Karakoyun adaylığını açıkladı
21 Nisan 2019 – Pazar 22:49   Gökhan KARAKOYUN GÖLE- FED Başkanlık Adaylığını Açıkladı İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığı için Kuyutuca Derneğinin eski Başkan Gökhan Karakoyun adaylığını açıkladı
22 Nisan 2019 17:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Gökhan KARAKOYUN GÖLE- FED Başkanlık Adaylığını Açıkladı
İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığı için Kuyutuca Derneğinin eski Başkan Gökhan Karakoyun adaylığını açıkladı.
gokhan_inter_asil_asil_son_son_45977215fb9f52d01a90
İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanlığı için Kuyutuca Derneğinin eski Başkan Gökhan Karakoyun adaylığını açıkladı

Yoğun katılımın olduğu, Göle Kuyutuca Köy Derneğinde verilen kahvaltılı toplantıda Göle Dernekler Federasyon Başkan adaylığını açıklayan Gökhan Karakoyun, önceliğimiz veri tabanı oluşturup İstanbul’a ve Gurbete göç eden bütün Göle’ileri federasyon çatısı altında buluşturacağız. Dedi

TOPLANTIYA İLGİ FAZLAYDI

Kuyutuca Derneğinin organize ettiği kahvaltılı toplantıya, Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail Çiftçi, İstanbul Kars Ardahan Iğdır Dernekler Onursal Başkanı Mustafa Küpeli, Göle Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ertekin Baysan, Göle Denek Başkanı Bülent Şarıtaç, Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Kuzgun, Esenyurt Belediyesi eski Meclis Üyesi Engin Doğru, Göle Derneğinin Eski Başkanı Yusuf Durak, Göle Derneğinin Eski Başkanı Bülent Sarıtaç ve Güney Kaya, Göle Tahtakıran Köy Dernek Başkanı Soner Zilek, Altunbulak Köy Dernek Başkanı Bülent Budak, Arpaşen Köy Dernek Başkanı Harun Yıldırım, Senemoglu Köy Dernek Başkanı Zarif Çapan, Budaklı Köy Dernek Başkanı Edip Ayaz, Çardaklı Köy Dernek Başkanı Rasim Bakır, HDP Göle Belediye Başkan aday adayı Zeki Elmas, HDP Esenyurt Belediye Meclis üyesi adayı Mehmet Karadağ, CHP Esenyurt Belediye Meclis Üyesi adayı Ekrem Kılıç, adını sayamadığımız bölgenin kanat önderleri ve renkli simaları katıldı.

KARAKOYUN; GÖLELİLER YENİ BİR DERNEKÇİLİK SÜRECİNİ BAŞLATMALI

Yapacağı hizmetleri bir sayıt gösterisiyle katılımcılara aktaran Gökhan Karakoyun, Öncelikle hedeflerimizden birisi bütün Köy Dernekleriyle birlikte veri tabanı oluşturmak olacak olacak dedi

Veri Tabanı Oluşturmaktaki Amacımız Sadece İstanbul Esenyurt’ta değildir. Diyen Başkan Adayı Gökhan Karakoyun, Türkiye’nin Hatta Dünya’nın Birçok yerinde yaşayan Göleli hemşerimizlerin mesleki, Eğitim, Bürokrasi, Sanayi ve Siyaset alanlarındaki bütün hemşerilerimizin bilgilerini tek bir veri tabanında, toplamak ve birbirimizden haberdar olabileceğimiz bir sistem ağı oluşturmak için önemli bir proje hazırladığını dile getirerek konuşmaların şöyle sürdürdü;

İŞTE GÖLE –FED BAŞKAN ADAYI GÖKHAN KARAKOYUN’UN İLGE ÇEKEN PROJELERİ.

1- Türkiye’de kaç tane işverenimiz var. Kaç tane sanayicimiz var. Hangi sektörde ve hangi bölgelerde bulunduklarını tespitini yapacağız. Bununla ilgili net bir veri oluşturacağız.

Bunları tespit ettikten sonra istihdam konusunda hemşerilerimize nasıl yardımcı olunabileceği konusunda fizibilite çalışması yaparak işe ihtiyacı olan liyakata göre buralara istihdam etmek.

2- Eğitim konusunda üniversite de kaç öğrencimiz okuyor hangi alanlarda eğitim alıyorlar bunun tespitini yaparak onları geleceğe hazırlamak adına çalışmalar yapılacaktır.

3- Bürokrasi ve diğer mesleki alanlarda bulunan hemşerilerimizin tespitini yapmak ve mesleki gruplara ayırıp oluşturacağımız komisyonlarda bu hemşerilerimize görev vermek. Ayrıca bu değerlerimizi toplumla buluşturarak, bilgi birikimlerini topluma aktarmalarını sağlamak.

4- Siyaset alanında ülkemizin dört bir yanında bulunan bütün hemşerilerimizin tespitini yapıp onlara sahip çıkmak ülkemizdeki siyasete yön verebilecek bir lobi oluşturmak ayrıca gençlerimizi bu alana hazırlamak.

EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ.

Eğitim alanında oluşturacağımız veri tabanında köy dernekleriyle ortak yürüteceğimiz çalışmalar sonucu üniversite okuyan öğrencilerimize öncelikle ihtiyaç sahiplerinin durumunu göz önünde bulundurarak yılda en az 150-200 öğrenciye burs vermeyi hedefliyoruz. (Bu bursları vereceğimiz kaynağını da yılda bir defa olmak üzere bütün köy dernekleri ile birlikte eğitime katkı amaçlı gideri az geliri çok bir sosyal etkinlik düzenlemek.

Burada elde edilecek gelirin şefaf ve herkese paylaşılabilir bir sitem kurarak herkesin bilgi sahibi olmasını sağlayacağız.

Ortadoğu teknik üniversitesi, İstanbul teknik üniversitesi ve buna benzer belirleyeceğimiz üniversiteleri kazanan öğrencilerimizi ödüllendirmek ve onlara yardımcı olacak bir yapı oluşturmak. Sadece belirleyeceğimiz bazı bölümlerde, buradaki amacımız öncelikle ‘marifet iltifata tabidir’ düşüncesiyle kazananları onure etmek onların yalnız olmadıklarını htirmek.

Diğer bir amacımızda geriden gelen öğrencilerimizi bu üniversitelere ve bölümlere odaklanmaları için motive etmektir.

Yapacağımız çalışma sonucu federasyonumuzu halk eğitim merkezleriyle koordineli bir hale getirip; köy dernekleriyle ortak oluşturacağımız kurs merkezlerinde hemşerilerimizin mesleki eğitim almalarını sağlayıp, eğitim aldıkları mesleki konularda sertifika verip onları bu alanlarda istihdam etmeye yardımcı olacağız. Köy dernekleriyle ortak yapılacak bir projedir ve her köyde bu kurslara katılması için insanları teşvik edeceğiz.

Köy dernekleriyle ortak yürüteceğimiz çalışma sonrası bazı bölgelerde köy dernek binalarını kurs merkezi haline getirip, bu merkezlerde ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim alan öğrencilerimizin geleceğe hazırlanabilmeleri için öncelikle İngilizce, matematik ve diksiyon kurslarını açacağız.

3. GENÇLİK VE KADIN KOLLARINI OLUŞTURMAK.

Federasyon olarak Köy dernekleriyle ortak yürütülecek çalışma sonucu her köyde beş genç ve beş kadın olmak üzere gençlik kolları ve kadın kolları oluşturulacaktır. Bu alanlarda faaliyet yapma imkânı sağlanacak aynı zamanda desteklenecektir. Oluşturacak gençlik ve kadın kolları sistemi aynı zamanda bütün köy derneklerinde de oluşturulması için çalışma yapılacaktır.

4. BELLİ KOMİSYONLARIN KURULMASI

Eğitim, sağlık, hukuk, basın ve ulaştırma komisyonların kurularak, bulunduğu alana göre mesleki eğitim ve bilgisi olan insanları görevlendirmek ayrıca bu komisyonları oluşturacağımız veri tabanıyla birlikte aktif olarak çalışıp hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarına göre onlara destek ve olanak sağlamak.

5. GENÇLİK MESLEKİ VE SİYASİ ÇALIŞTAYI

Yılda bir veya iki defa olmak üzere gençlik mesleki ve siyasi çalıştayı yapacağız. Buradaki amacımız gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına hem mesleki alanlarında hemde siyasi alanında hazırlamak ve onları doğru şekilde bu yolda yürümelerini sağlayacağız

ÖRNEK: mesleki ve siyasi çalıştayın amacı belirleyeceğimiz zamanlarda sempozyum veya konferanslar düzenlemek, bu gibi etkiliklere katılımcı olarak kendi alanların da başarılı olmuş eğitimci, bakan, milletvekili, belediye başkanı, sanayici, üretici ve iş adamlarını davet edip gençlerimize kendi alanlarıyla ilgili bilgi birikim ve tecrübelerini aktararak gençlerimizin geleceğe planlı bir şekilde hazırlanmalarını sağlayacağız.

6. SOSYAL VE SPOR ALANINDA ETKİNLİKLER DÜZENLEMEK.

Hemşerilerimizin bir araya gelip kaynaşa bilmeleri için bazı sosyal ve sportif faaliyetler düzenleyeceğiz.

1- Her yıl köy dernekleriyle ortak iftar programları düzenleyeceğiz.

2- Köy dernekleriyle birlikte yaz konserleri düzenleyeceğiz.

3- Her yıl yaz aylarında Esenyurt veya Beylikdüzü ilçelerinde bize tahsis edilecek yerlerde en az dört günlük Yeşil Göle buluşmaları düzenlemek ve çardak altı sohbetleri etmek bu vesile ile hem ilçemizin tanıtımını yapmak hem de yöresel ürünlerimizi ve yöresel yemeklerimizi tanıtarak. Bunu geleneksel hale getireceğiz.

4- Göle ilçemizde düzenlenen kaşar festivaline ek olarak kışın var olan kayak merkezimizde yarıyıl tatilinde üç günlük kış festivali düzenleyeceğiz.

5- Gençlerimize yönelik köy derneklerimizle birlikte köyler arası futbol turnuvası düzenleyeceğiz.

6- Büyük şehirlerimizi tanıtmak amacıyla gölede okuyan başarılı öğrencilerimize yönelik gezi turları düzenleyeceğiz.

7. FEDERASYONUMUZA KURUMSAL KİMLİĞİ KAZANDIRMAK.

Bahsettiğimiz bütün projelerimizi gerçekleştirmek için ilk hedefimiz sekretarya oluşturmaktır.

– Sekretaryanın amacı hemşerilerimizle federasyon arasındaki iletişimi kurmaktır.

– Sekretarya bir veya iki kişiden oluşacak ve bunlar ücretli çalışan olacak. Çalışma saatleri hafta içi 9- 18, hafta sonlarıda dönüşümlü olarak

FEDERASYON MERKEZİNDE HEMŞERİLERİMİZE HİZMET VERECEKLER.

Bunun için gerekli teçhizat ve teknolojik ekipman tahsis edilecektir.

Sekretaryanın asıl görevlerinden biriside hemşerilerimizle diğer bütün kurumlar arasında köprü vazifesi görmek onların sıkıntı ve sorunlarını, (zamanla oluşturacağımız ilişki ağıyla) hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktır.

Sekretarya tam anlamıyla kurulup faaliyete geçtikten sonra federasyonumuz tam anlamıyla kurumsallaşma adına ciddi bir adım atmış olacaktır. Sonraki süreçte ise federasyonun yılık hareket planlaması oluşturularak başkan değişikliğinde kurumun faaliyet ve hizmetlerinde hiç bir aksama yaşanmadan devam edecektir.

Kurulan sekretaryanın içeriği ile alakalı bütün bilgiler hemşerilerimizle paylaşılacaktır. Hemşerilerimizin yaşayacağı bütün sorun ve sıkıntılarda sekretaryamız ulaşıp çözüm konusunda gerekli yardımı kolaylıkla alabileceklerdir. En önemlisi kurulacak bu sekretarya ile federasyonumuz artık sadece bir protokol kurumu olmayacak. Hemşerilerin sorunlarını dinleyen oluşturulmuş hazır verilerle anında çözüm üreten bir kurum haline gelecektir.

Federasyon merkezini Ardahan Kültür evindeki Göle Dernekler Federasyonuna ayrılmış yere taşımak ve oradaki yapıyı tam anlamıyla kullanıp faal hale getireceğiz.

Ayrıca sadece Eesenyurt değil İstanbul çeşitli ilçelerinde bulundukları konumlara göre federasyonumuza üye olan bazı köy derneklerini temsilci olarak atayıp sorun ve sıkıntıların hepsinin bir merkezde toplanmasını sağlayarak ve de bu temsilciliklerin sekretaryamızla ortak çalışma yürütüp sorunlara hızlı çözüme kavuşturacağız.

Yukarıda belirttiğimiz bütün projelerimizi gerçekleştirip federasyonumuzu ekonomik olarak bir refaha kavuşturduktan sonra, maddi olanakları ve bütçe çalışmaları yaparak şartlar olgunlaştığı taktirde insanlarımızın rahat ulaşım sağlayacağı bir yerde, bütün köy derneklerinin bir ofisinin bulunacağı ayrıca ortak kullanım alanları olarak ta toplantı salonları, taziye ve aş evi, konferans, düğün salonları, kütüphane, eğitim sınıfları, sosyal alanlar ve bütün Gölelerin ortak kullanabileceği elit, nezih ve donanımlı bir lokalinde içinde yer alacağı ve de başka şehirlerden gelip okuyan üniversite öğrencilerimizin kalabileceği yurtlarında içinde olacağı bir kampus yapmak isteriz.

40 Dakikaya yakın süren, projeleri hakkında bir konuşma yapan konuşan Gökhan Karakolunun büyük alkış aydı.

Toplantı sonrasında sırasıyla Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail Çiftçi, Göle Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ertekin Baysan, Göle Denek Başkanı Bülent Şarıtaç, Esenyurt Belediyesi eski Meclis Üyesi Engin Doğru, Göle Derneğinin Eski Başkanı Yusuf Durak, Göle Derneğinin Eski Başkanı Bülent Sarıtaç ve Güney Kaya, Arpaşen köy Dernek Başkanı Harun Yıldırım, Senemoğlu Derneğinin eski Başkanı Talip Kaya, Çardaklı Köy Dernek Başkanı Rasim Bakır Gölelilerin Gurbette başarılı olması için federasyonun önemine değindiler

Toplantı sonrası katılımcılar Kuyutuca Dernek binasın önünde hatıra resim çektirdiler


Yorumlarİlgili Haberler