Döviz Kurları


AREV Geleceği okutuyoruz….
AREV Geleceği okutuyoruz….
28 Kasım 2018 15:53
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

‘Geleceği Okutuyoruz’ kampanyası kapsamında Ardahan Eğitim Vakfı tarafından eğitime destek sağlamak için dayanışma gecesi düzenledi. 23 Şubat İlkokulu’nda bir yıl önce kurulan robotik kodlama kurslarında eğitim görerek, ülke çapında dereceye giren iki genç öğrencinin başarısı geceye damga vurdu.

Ardahan Eğitim Vakfı tarafından ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere eğitim-öğretim imkânları oluşturmak hedefiyle hayata geçirilen ‘Geleceği Okutuyoruz’ kampanyası kapsamında bir dayanışma gecesi düzenlendi.

Siyaset ve basın dünyasından birçok ismin buluştuğu törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni ve AREV İstişare Kurulu Başkanı Doğan Şentürk, Bilim Kahramanlağı Derneği Başkanı ve yine aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Hayat Bilgisi ders kitabında ‘İnsanlığa hizmet etmiş bilim insanları’ arasında gösterilen ve eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde bu ülkenin “bilim elçiliği” görevini yürüten dünyaca ünlü Türk bilim kadını Prof. Dr. Semahat Demir, akademsiyen ve yazar Prof. Dr. Selçuk Şirin, Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof.Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan Dernekler Federasyon Başkanı Ergüder Şimdi, ve yardımcısı, Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Avukat Ergün Özer, Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı İş Adamı Özkan Yılmaz, Vip Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda dünyaca ünlü araç tasarımcımız Erbakan Malkoç, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, Kartal eski Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve birçok sanayici iş adamı Ardahanlı hayırseverler Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar ve yönetim kurulunun misafiri olarak davete katıldı.

Gecede Ardahan 23 Şubat İlkokulu’nda bir yıl önce kurulan robotik kodlama kurslarında eğitim görerek, Türkiye’de 200 kişinin olduğu yarışmada birinci olan Ayşenur Uslu ve Hayriye Tuana Açıkyıldız’ın, aralık ayında Çin’e giderek 600 kişinin katılacağı yarışmada Türkiye’yi temsil edecekleri açıklandı.752x395-turkiyenin-gururu-ardahanli-kizlar-1543185389541


Yorumlarİlgili Haberler