Döviz Kurları


”İSTANBUL GÖLELİ KADINLAR MECLİSİ” Yerel basın ile buluştu.
”İSTANBUL GÖLELİ KADINLAR MECLİSİ” Yerel basın ile buluştu.
23 Eylül 2018 19:15
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

”İSTANBUL GÖLELİ KADINLAR MECLİSİ” Yerel basın ile buluştu.
”İSTANBUL GÖLELİ KADINLAR MECLİSİ” Yerel basın ile buluştu.
Merkezi Esenyurt’ta bulunan göle kadınlar meclisi yerel basın ile bir kahvaltı toplantısında buluşarak 2016/17 tarihlerinde yapmış oldukları 2 yıllık faaliyetlerini anlattılar.
23.09.2018 Pazar sabahı saat 10,00 da Esenyurt Göle derneğinde kadın meclisi üyeleri ve yerel basın mensupları ile gerçekleşen kahvaltı toplantısında Başkan TÜRKAN DELİ tüm yöre dernekleri gibi göle kadın meclisinin de yöre kültürümüzü yaşamak ve yaşatmak aynı zamanda gelecek kuşaklara aktarmak adına çalışmalarına var güçleri ile devam ettiklerini belirtti
Öncelikle kadınlar açısından eğitimi ve çeşitli platformlarda temsili ön planda tutuklarını belirten başkan TÜRKAN DELİ bu konuda geçtiğimiz yıllarda bulundukları faaliyet ve çalışmalarını basın ile paylaştı.
2016/17 yılında Göle ve merkeze bağlı köylere toplam tutarı 150.000 TL (Yüz elli bin) olan üniversite ye hazırlık ve kaynak kitaplarını Göle’ye göndererek eğitime destek verdiklerini açıklayarak aynı zamanda bu konu ile ilgili olarak 2016-2017 yılları arasında toplam 4 adet seminer düzenlediklerini belirttiler. Ayrıca Göle CİLAVUZ ilk köy enstitü kadın öğretmenlerini yad etmek adına da (GÖLENİN KANDİLLERİ) dergisini çıkardıklarını belirttiler.
2016/2017 yılları arasında anneler günü için toplam 2 adet eğlence düzenleyerek Göle li iki anneyi yılın annesi seçtiklerini belirten başkan DELİ 2017/18 yıllarında da 8 Mart dünya kadınlar günü adına da anma etkinliği düzenlediklerini belirttiler. Yine 2017/2018 yılları arasında başta Göleli kızlar olmak üzere toplam 45 lise ve üniversite öğrencisine Göleli hemşerilerin katkıları ile burs verdiklerini belirtirken bu konuya katkı için de kadınlar meclisi olarak bir kermes düzenlediklerini belirttiler. Ayrıca yazarının TUNCER DAĞ başkanın ve oyunculuk görevinin de ünlü tiyatrocu MURAT AYDIN ve çoğunluğu GÖLE li kadınlar meclisi üyelerinden oluşan ve Bakırköy BARIŞ MANÇO sahnesinde 500 kişi izleyici ile takip edilen bir tiyatro oyunu düzenlediklerini belirttiler.
Bu önemli ve saygın kahvaltı toplantısına bizleri de davet eden sayın başkan TÜRKAN DELİ ve Esen yurt Göleli kadınlar meclisi üyelerine teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
Nurettin Yolcu.kadinlar-meclisi


Yorumlarİlgili Haberler