Döviz Kurları


Van’da ki STK’lara bir yenisi daha eklendi !TÜMKİAD Van da Şubesini açtı
Van’da ki STK’lara bir yenisi daha eklendi !TÜMKİAD Van da Şubesini açtı
13 Eylül 2018 21:39
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Türkiye genelinde çeşitli şehirlerde şubesi bulunan TÜMKİAD Büyükşehir kategorisi dahilinde Van’da da şubesini açtı. Genel Başkan Nihat Tanrıkulu’nun konuşmacı olarak katıldığı Van programı Van TSO kongre salonunda gerçekleşti.
TÜMKİAD Van Şube Başkanlığı’na İşadamı Müslim Birdal Başkan Yardımcılığı’na ise Necmettin Korkmaz getirildi.

Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Tüm Kalkınma İşadamları Derneği (TÜMKİAD) Van şube Başkanlığı’ını hizmete açarak Van ve Vanlılara her konuda yardımcı olacaklarını belirtti.

Van TSO Kongre salonunda yapılan tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Van Şube Başkanı Müslim Birdal, TÜMKİAD’ın Van’a hayırlı olması dileğinde bulunarak; “TÜMKİAD çok güçlü bir STK’dır. Genel Başkanımız Nihat Tanrıkulu ile birlikte işdünyasına önemli hizmetler yapacağımıza inancımız tamdır. Bu gün bizleri kırmayıp ve bizleri yalnız bırakmadığınız hepinize çok teşekkür ediyoruz. İlimizdeki yatırımın daha da artması ve yatırımcının güçlenmesi anlamında, elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğimize emin olabilirsiniz. Genel Başkanımıza güveniyoruz. Genel Başkanımızın ve Yönetim kurulu üyelerinin bizleri bu göreve layık gördükleri için hepsine çok teşekkür ederim. Rabbim bizleri, bize güvenenlere karşı mahcup etmesin” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kaymakam Hacı Asım Akgül için Veda Yemeği Düzenlendi
Daha sonra kısa bir konuşma yapan TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, Van’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek; “TÜMKİAD her geçen gün biraz daha güçleniyor. Van şubemizi açarak gücümüze güç kattığımızın farkındayız. Van bizim için çok önemlidir. Van’da çok değerli işadamlarımız var. Van doğunun parlayan yıldızıdır. Güneş bu topraklarda doğar. İnşallah TÜMKİAD’da Van’da Vanlı işadamları sayesinde güneş gibi parlamaya devam edecektir. STK ihtiyaçtan ve talepler doğrultusunda ortaya çıkar. Bizler işadamları arkadaşlarımızla oturup konuştuğumuzda çeşitli istişareler yaptıktan sonra, Türkiye’de, güçlü ve ciddi manada işadamlarının yanında durabilecek bir STK’ya ihtiyaç olduğunu düşündük. Yaptığımız istişareler sonucunda TÜMKİAD’ın kurulması gerektiğine kanaat getirdik. Bizler devletimize ve bayrağımıza son derece bağlı olan işadamlarıyız. Birlik ve beraberliğimizi asla zarara uğratmayacağız. Birlik ve beraberliğimize zara verecek her türlü iç ve dış güçlere karşı tek vücut olacağız. Devlet varsa biz varız devlet yoksa biz de yokuz anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Kürt, Türki Laz, Çerkez, Ecem, Arap ve diğer farklı ırklar bizim zenginliğimiz olacaktır. Ayırım kayırım asla olamaz. Biz birlikte ancak güçlü Türkiye olabiliriz” diyen Tanrıkulu, “doların dalgalanmalı yükselişi karşısında, esnaflarımıza uyarılarda bulunacağız ve fırsatçılık yaparak zam yapmalarına izin vermeyeceğiz. Devletimize sahip çıkmak zorundayız. Başka gidecek bir devletimiz yok. Parasız yaşaya biliriz ama devletsiz yaşayamayız. Bu nedenle herkes aklını başına devşirmeli ve devletine sahip çıkmalıdır. Bizler TÜMKİAD olarak, döviz karşısında elimizdeki tüm dolar ve dolar cinsindeki dövizleri bozarak, Başkanımızın ve devletimizin yanında durduğumuzu gösterdik. Her işadamı ve sanayicimizden aynı duyarlılığı bekliyoruz” diyen Tanrıkulu, Van ve Vanlıların misafirperverliğinden dolayı şükranlarını sunduğunu belirterek, tanıtım toplantısına katılan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Toplantı daha sonra soru cevap şeklinde devam etti. Toplantıya, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, Gürpınar Ziraat Odası Başkanı Faruk Şamiloğlu, TÜMSİAD Van Şube Başkanı Süleyman Güler, Van Kültürü Yaşatma ve Geliştirme Derneği Başkanı Kaya Ortasaç, TÜRSAB Van Şube Başkanı Cevdet Özgökçe, Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı Ayhan Yazlık, Van Ticaret Odası Yönetiminden Zeki Köseoğlu, Van TSO Disiplin Kurulu Başkanı Ayhan Işık, Meclis üyesi Farız Borazan, Hurdacılar Odası ve VESKOB Başkanı Ömer Doğan işadamları ve birçok STK Başkanı katıldı.100817_tumkiad


Yorumlarİlgili Haberler